an image

Zabezpieczenia antyalergiczne wykonujemy przy pomocy środków chemicznych specjalnie do tego przeznaczonych. Stosuje się je u osób ciepiących z powodu alergi lub astmy. Środki te wyprodukowane są z nasion warzyw i owoców, nie zawierają pestycydów, rozpuszczalników ani szkodliwych substancji lotnych. Czyszczenie antyalergiczne różni się od zwykłego prania i można je podzielić na trzy fazy.

 

• Faza I: ODKURZANIE

Odbywa się przy pomocy odkurzacza kolumnowego wyposażonego w filtry maksymalnie zatrzymujące cząsteczki białkowe, będące głównym źródłem alergenów unoszących się w powietrzu.

• Faza II: PRANIE

Pranie odbywa się standartowo lecz użyte środki chemiczne skuteczniej usuwają roztocza a po praniu na powierzchni dywanu nie pozostają resztki substancji powierzchniowo czynnych jak ma to miejsce przy zwykłym czyszczeniu.

• Faza III: ZABEZPIECZENIE

Na zakończenie dywan zabezpieczany jest specjalnym preparatem, którego działanie polega na zmodyfikowaniu dużej grupy alergenów (Derp1,Derf1,Blag1, Can f1, Fel d1), w taki sposób, że po zmianie kształtu przestają być rozpoznawane przez organizm ludzki i nie wywołują reakcji alergicznej. Działanie preparatu utrzymuje się do sześciu miesięcy.